В община Каварна ще има балотаж между досегашния кмет Цонко Цонев, издигнат от инициативен комитет, и Евгени Чобанов от ПП “Демократи за силна България”, по данни на ЦИК, предаде кореспондентът на Радио “Фокус”-Варна. Междинните резултати при обработени малко над 91% от протоколите показват, че Цонко Цонев е събрал 40.41% от гласовете, а Евгени Чобанов – 25.96%. Трети по брой събрани гласове е Красимир Кръстев от ПП “Ред, законност и справедливост”. За него са гласували 17.48%.

Кмет на община Каварна
Кандидат Гласове %
8 Иван Димитров Кьосев
ПП “БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ”
973 13.55%
9 Георги Атанасов Алексиев
ПП “АТАКА”
180 2.51%
14 Красимир Атанасов Кръстев
ПП “РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ”
1326 18.46%
23 Цонко Здравков Цонев
ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ ЦОНКО ЗДРАВКОВ ЦОНКОВ
2877 40.05%
24 Евгени Цонков Чобанов
ПП „ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ”
1827 25.44%

Листата за общински съветници на ПП ГЕРБ е събрала 19.52% от гласоподавателите. Само с няколко процента по-малко се нареждат листите на ПП БСП (16.19%), на ПП “Демократи за силна България” (15.76%) и на ПП “Ред, законност и справедливост” (14.86%). Предстои повторна обработка на данните след въвеждане на оригиналите на протоколите на СИК и ОИК в ЦИК.

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ за Каварна
Политически партии и коалиции на политически партии Действителни гласове %
2. ПП “ГЕРБ”
1. Станка Георгиева Петрова
2. Адриан Николов Ялнъзов
3. Росен Ангелов Димов
4. Георги Йорданов Георгиев
5. Живко Иванов Жеков
6. Иван Симеонов Димов
7. Йордан Стоянов Стоянов
8. Кремена Димитрова Василева
9. Иван Иванов Стоянов
10. Тодор Михайлов Атанасов
11. Маргарита Петрова Рашкова
12. Стефан Сандев Александров
13. Иванка Филева Иванова-Колева
14. Тодор Георгиев Димов
15. Росица Николова Стефанова
1364 19.33%
5. ПП „ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ”
1. Йордан Димов Матеев
2. Милен Добринов Георгиев
45 0.64%
7. ПП “ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ”
1. Елвин Нерминов Еминов
2. Айдън Реджебов Ахмедов
3. Михайл Христов Михайлов
4. Тома Алеков Ангелов
5. Айтен Лютфи Аптулова
6. Мартин Симеонов Митев
7. Назан Серветова Исмаилова
499 7.07%
8. ПП “БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ”
1. Иван Димитров Кьосев
2. Нина Георгиева Ставрева
3. Боряна Георгиева Тодорова
4. Николай Лазаров Митев
5. Кирил Александров Бахнев
6. Марийка Димитрова Стоянова
7. Димитър Енчев Димитров
8. Десислав Янков Димитров
9. Петър Красимиров Петров
10. Анка Янкова Цонкова
11. Атанас Димитров Стоянов
12. Атанас Маринов Атанасов
13. Димитър Иванов Николов
14. Кральо Георгиев Кралев
15. Митко Димитров Недев
1123 15.91%
9. ПП “АТАКА”
1. Георги Атанасов Алексиев
2. Явор Атанасов Алексиев
3. Дарина Костова Аргирова-Митева
4. Димитринка Делчева Карастоянова
5. Станимир Димитров Панайотов
6. Детелин Иванов Димов
7. Михаела Николова Михайлова
8. Славчо Анастасов Язъджиев
205 2.90%
14. ПП “РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ”
1. Красимир Атанасов Кръстев
2. Станимир Димитров Ставрев
3. Миглена Василева Христова
4. Миглена Атанасова Георгиева
5. Митко Петров Василев
6. Пламен Георгиев Иванов
7. Веселина Николова Енчева
8. Валентин Ламбов Савов
9. Санда Димитрова Димитрова
10. Радостин Иванов Пеев
11. Росица Христова Русева-Патроклова
12. Милю Илиев Бучаков
13. Димитър Анастасов Делиев
14. Гергана Валентинова Георгиева
15. Юси Шукри Реджеб
16. Мария Стоилова Капитанова
17. Мирослав Иванов Димитров
1114 15.78%
22. ПП „ДРОМ”
1. Мариян Христов Алексиев
2. Димитър Златев Димитров
3. Гюнал Салиев Алиев
4. Бейхан Караниев Рафиев
5. Асан Юсеинов Асанов
6. Бехан Рафиев Караниев
54 0.77%
24. ПП „ДЕМОКРАТИ ЗА СИЛНА БЪЛГАРИЯ”
1. Евгени Цонков Чобанов
2. Георги Иванов Донев
3. Светлан Томов Томов
4. Костадин Цонков Костов
5. Николета Димитрова Узунова
6. Димитър Иванов Димитров
7. Йордан Стоянов Христов
8. Тодорка Стефанова Булгурова
9. Иван Вангелов Алексиев
10. Светлана Андонова Миткова
11. Красимир Димитров Митев
12. Иван Донев Стойков
13. Ростислав Дончев Петков
14. Силвия Иванова Янкова
15. Георги Петров Георгиев
1070 15.16%
26. ПП “НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СТАБИЛНОСТ И ВЪЗХОД”
1. Мима Тодорова Василева
2. Михаил Николов Ангелов
3. Стефка Георгиева Калинкова
4. Йорданка Михайлова Василева
5. Павлина Радева Димитрова
6. Веска Илиева Николова
173 2.45%
27. ПП „ЗЕЛЕНА ПАРТИЯ”
1. Нурел Метинов Нуриев
2. Десислава Диянова Георгиева
3. Галина Неделчева Георгиева
4. Георги Иванов Георгиев
5. Кенан Сабриев Мехмедов
32 0.45%
28. ПП “ПОЛИТИЧЕСКО ДВИЖЕНИЕ ЕВРОРОМА”
1. Любен Ангелов Кючуков
2. Ферад Ибриямов Ферадов
3. Иван Славов Бучаков
4. Сергей Русев Кючуков
5. Атанас Живков Иванов
6. Акъ Юксел Ака
7. Алеко Алексиев Христов
8. Младен Маринов Младенов
9. Светослав Филипов Огнянов
10. Емил Ангелов Михайлов
11. Никола Пенчев Желев
335 4.75%
29. ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ”
1. Димитър Тодоров Димитров
2. Весела Станоева Стоева-Гавраилова
3. Венелин Иванов Вълчев
32 0.45%
30. КОАЛИЦИЯ”СИНЯТА КОАЛИЦИЯ – СДС И ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ” КАВАРНА
1. Божан Петров Паличоров
2. Йовчо Анещев Бончев
3. Христо Михайлов Христов
4. Борислав Димитров Борисов
5. Георги Димитров Георгиев
6. Пламена Николова Славова
7. Петър Янакиев Петров
8. Добрин Василев Добрев
112 1.59%
31. КОАЛИЦИЯ ЕДИННИ ЗА ОБЩИНА КАВАРНА /ПХН,ПБЖ/
1. Атанас Матеев Матеев
2. Димитър Петров Панчев
3. Тодор Костадинов Тодоров
4. Красимир Янев Райчев
5. Велислава Валериева Панова
6. Димитър Георгиев Димитров
7. Светослав Недков Антонов
105 1.49%
32. ПП ЕСИ
1. Лали Муса Сали
2. Изет Караниев Рафиев
3. Красимир Михайлов Димитров
4. Съби Ангелов Милев
214 3.03%
33. ПП „ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ”
1. Красимир Донев Милчев
2. Стела Атанасова Димитрова
3. Димитър Станев Димитров
4. Маргарита Генова Колева
94 1.33%
34. ПП “БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ”
1. Пламен Василев Жиков
2. Валя Василева Гавраилова
3. Татяна Атанасова Христова
4. Маринка Николова Ангелова
5. Елена Добринова Вълкова
59 0.84%
35. ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ СНЕЖАНКА СТОЕВА ПЕТРОВА
1. Снежанка Стоева Петрова
155 2.20%
36. ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ ВИКТОР СЛАВЧЕВ СЛАВЧЕВ
1. Виктор Славчев Славчев
273 3.87%